Choď na obsah Choď na menu
 


Značkárska sezóna 2018

Príspevky

Sezóna 2018

3. 12. 2018

 

Značkárska sezóna 2018 sa skončila a tak môžeme bilancovať výsledky, ktoré boli dosiahnuté.

Obnova značenia na turistických značkovaných trasách /TZT/ bola v celkovej dĺžke 90,5 km. Boli postavené 4 nové smerovníky a na 14 smerovníkoch bola uskutočnená údržba. V počte 166 ks bola na týchto smerovníkoch uskutočnená demontáž a montáž smeroviek a tabuliek miestneho názvu.

V teréne bolo osadených 6 nových značkárskych kolíkov a na troch bola uskutočnená údržba.

Za veľký úspech považujú značkári spriechodnenie TZT č.5721 z Rožňavy na Stolicu. Štyri roky sme čakali na odstránenie kalamity na tomto úseku od hospodárov lesa. Nakoniec sme zorganizovali brigády a podarilo sa nám vyčistiť chodník tak, aby turisti mohli prechádzať na Stolicu oboma smermi. Veľkú zásluhu na spriechodnení TZT - chodník P.J.Šafárika, majú:

Vladimír Marciš, Anton Mikolaj - pilčíci, Jozef Hlivák, Štefan Klement, Martin Markušovský, Marian Volgyák a značkári Pavol Molnár, Iveta Pavanová, Monika Molnárová a Vladimír Uhrin. Poďakovanie patrí aj starostovi zo Slavošoviec, ktorý pomohol pri doprave materiálu a brigádnikov.

Ďakujeme aj našim turistom, ktorí tiež pomohli pri prácach v teréne - Alžbeta Donovalová, Helena Fabianová, Mária Velďáková, Ladislav Szollos, Gabriel Messerschmid.