Choď na obsah Choď na menu
 


Vyhodnotenie akcie

 

Dňa 9.6.2018 sme v rámci Dňa pomoci prírode a turistike uskutočnili brigádu  na zelenej turisticky značenej trase zo sedla Filipka do Kobeliarova, ktorý je súčasťou chodníka pomenovaného podľa Pavla Jozefa Šafárika. Celá trasa vedie z Rožňavy cez Tureckú do Kobeliarova, na Stolicu a Kohút a končí v Jelšave. Dľžka turistického chodníka je 69,5 km.

Brigády sme sa zúčastnili v počte 33, z toho členov z KST Elán Rožňava - 15, KST Volovec Rožňava - 11, členovia, ktorí majú dvojité členstvo - 5, 1 člen z KST Sosna Nižná Slaná a 1 nečlen.

Vyčistili sme a vyznačili úsek v dľžke 4,5 km, ktorý bol v niektorých úsekoch veľmi zarastený, takže sa zišla každá pomocná ruka. Brigádu sme ukončili v Kobeliarove, kde sme mali malé občerstvenie.

V mene RR KST a v mene značkárov ďakujeme všetkým zúčastneným, ktorí prišlii v tento deň a našli si čas pomôcť nielen značkárom, ale aj všetkým turistom, ktorí využívajú turistické trasy. Ďakujeme aj tým, ktorí prišli prvý a veríme, že nie posledný krát.

Fotky z brigády si môžete pozrieť v sekcii Obľúbené odkazy.

 

 

V dňoch 25. - 27.6.2018 Klub slovenských turistov – Sekcia pešej turistiky, redakcia časopisu Krásy Slovenska, RR KST Rožňava, KST TJ Elán Rožňava, mesto Rožňava a obec Rudná zorganizovali 55. stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska 

Po prebratí štafety Martinom Markušovským a Júliusom Kerekesom na stretnutí 54.stretnutia čitateľov časopisu Krásy Slovenska na Čiernej hore dňa 27.5.2017 sa začala príprava na toto veľké turistické podujatie organizačným štábom.

Veľké ďakujem patrí nielen organizátorom stretnutia, ale aj za GOS Rožňava Anežke Kleinovej, TIK Rožňava, sponzorom SMZ, a.s. Jelšava, dobrovoľníkom z Červeného kríža, značkárom a  kamarátom turistom pri značení a čistení turistického a náučného chodníka, obyvateľom obce Rudná spolu so starostom Júliusom Kerekesom, mestu Rožňava, predsedovi pešek sekcie turistiky KST Jindrovi racekovi, Danielovi a Zuzane Kollárovcom a spolupracovníkom z redakcie časopisu Krásy Slovenska, výboru KST TJ Elán Rožňava a členom RR KST Rožňava - Martin Markušovský, Pavol Molnár, Jarka Matejovská, Soňa Némethová, Ján Gallo, Andrej Lukáč, Vladimír Uhrin, Monika Molnárová.

Akcie sa zúčastnilo okolo 900 turistov zo Slovenska, Českej republiky, z Kanady, USA či Ruskej federácie.

 

 

 

 

Príspevky

10.stretnutie priaznivcov KST - 15.9.2018

28. 10. 2018

 

Dňa 15.9.2018 sme sa zúčastnili akcie  - 10.stretnutie priaznivcov KST - Kremnické vrchy - sedlo Tunel, po prejdení úseku Tajov - sedlo Tunel /870 m/ sme sa prezentovali a boli nám odovzdané Pamätné listy. Po príhovore hostí sa odovzdala štafeta organizátorm 11.stretnutia KST /KST Turie - výstup na Čipčie/ a po krste novej mapy CBS - Kremnické vrchy sme si prezreli Tunel a mimoúrovňovú križovatku turistických chodníkov.

www.kst.sk/images/stories/2018/Podujatia_2018/Tunel_2018_propozicie.pdf

Po ukončení programu sme vyšli na Skalku /1232 m/, po občerstvení v Bufete na Peknej vyhliadke sme pokračovali do Bystrického sedla a odtiaľ na Králiky /910 m/ a do Ruskova /760 m/, kde nás čakal autobus. Akcie sa nás zúčastnilo 40 turistov a 1 dieťa.

 

 

 

Turisticko-poznávací zájazd-Králický Sněžník a Morava

23. 10. 2018